Flora Plast

Tarihçemiz

Firmamız 1984'te küçük bir atölyede küçük bir makineyle işe başlamıştır. Bu işi uzun yıllarca sürdürmüştür. O yıllarda hurda-plastik işinin İzmir 'in ilklerinden olmuştur.

Daha sonra Karabağ'lardaki atölyesi küçük gelince daha büyük bir atölyeye geçmiştir. Ama Ege bölgesinden gelen plastiği karşılayabilmesi mümkün değildi. Buna bir de İzmir Büyükşehir Belediyesinin çöp fabrikasından gelen plastikler eklenince daha büyük bir işletmeye gereksinim duyulmuştur.

1999 yılında temeli atılan fabrikamız 4000 m² de aylık 150 ton kapasiteli olarak 2000 yılında üretime hazır bir şekilde faaliyete geçmiştir.


Daha sonra artan nüfusun tüketimi ve plastik sektörünün büyümesiyle beraber 2007 yılında tesise 2000 m² yer ilave edilmiştir ve aylık kapasite 250 tona çıkarılmıştır. 2013 yılında tamamen otomasyon şekilde yeni ayıklama ve kırma hattımızla 500 ton kapasiteye çıkmış bulunuyor.


Firmamız önümüzdeki 5 yıl içerisinde kapasitesini 1000 tona çıkarmak için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Flora Plast 50. Yılına doğru giderken gösterdiği kaliteyi ve güveni bozmadan uzun yıllar bu sektöre hizmet vermeye devam edecektir.
Geri Dönüşüm Tesisimiz